CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

Jaki aparat słuchowy kupić?


Jaki aparat słuchowy kupić?

Słyszeć i rozumieć, to dwie rzeczy, które nie zawsze idą w parze. Słyszenie to bardziej skomplikowany proces.

Zatem zakup aparatu nie sprowadza się do wyboru pomiędzy tańszym i droższym albo mniejszym i większym.

Każdy z nas słyszy inaczej, w różnym wieku następuje utrata słuchu, z różnej przyczyny i obejmuje różne zakresy częstotliwości. To sprawia, że mamy większy lub mniejszy problem z rozumieniem mowy.

Łatwo można dostać produkt pod nazwą „aparat słuchowy”, który kosztuje od 20-300 zł i jest popularnym produktem w dyskontach, sklepach internetowych oraz na bazarkach. Pamiętając o fakcie jak bardzo nas słuch jest indywidualny, sięgając po produkt z półki sklepowej, musimy mieć świadomość, że może nam uszkodzić słuch. Najgroźniejsza dla słuchu sytuacja to znajdowanie się w środowisku , w którym hałas lub głośny dźwięk sięga 100 dB. Pseudo „aparat słuchowy” wzmocni wszystkie dźwięki,które nas otaczają i skutek może być taki,że po kilku miesiącach możemy mieć słuch jeszcze bardziej uszkodzony.

Aby móc powiedzieć,że aparat słuchowy nam pomaga musimy właśnie w tych trudniejszych sytuacjach tj. hałas uliczny,hałas w towarzystwie, rozumieć mówiącego. Obecnie dostępne na rynku aparaty słuchowe, cyfrowe są wysokiej klasy. Potrafią zciszyć hałas otoczenia i uwypuklicz ludzką mowę.

Protetyk słuchu to osoba, która zbada słuch, zaprezentuje rozwiązanie odpowiednie do wady słuchu. Jednak decyzja należy do państwa. Protetyk może wypożyczyć aparaty na krótki okres, aby móc wypróbować we własnym, codziennym środowisku.

Zatem jaki aparat słuchowy wybrać?

Taki, w którym słyszalność będzie najlepsze pod względem zrozumienia mowy, a odbierane dźwięki oraz własny głos będą brzmiały naturalnie.

 

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2024 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą