CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

Refundacja aparatu słuchowego dla emeryta – Kostrzyn nad Odrą

Czy wiesz, że jako emeryt masz prawo do refundacji aparatu słuchowego? Aparaty słuchowe to małe urządzenia, które pomagają osobom z niedosłuchem lepiej słyszeć dźwięki i rozmowy. Dzięki nim osoby starsze mogą prowadzić pełniejsze życie społeczne, uczestniczyć w spotkaniach rodziny czy przyjaciół oraz wykonywać codzienne czynności bez większych przeszkód. Poprawa słuchu wpływa też na lepsze funkcjonowanie mózgu – badania wykazują, że osoby korzystające z aparatów słuchowych mają mniejsze ryzyko wystąpienia demencji i innych problemów związanych z pamięcią.

Refundacja aparatu słuchowego dla emeryta w Kostrzynie nad Odrą jest możliwa dzięki refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) oraz programowi z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Aby skorzystać z tego wsparcia, należy odwiedzić lekarza laryngologa, który sprawdzi drożnośc kanałów słuchowych i zleci badania słuchu. Badania te pozwolą ocenić stopień niedosłuchu i określić, czy aparat słuchowy będzie odpowiednim rozwiązaniem dla pacjenta.

Laryngolog podejmie decyzję o konieczności zaopatrzenia w aparat słuchowy w Gorzowie i wystawi zlecenie na zaopatrzenie w aparat słuchowy. Laryngolog na wizycie prywatnej również ma możliwość takie zlecenie wystawić. Pacjent otrzyma czterocyfrowy kod, który należy pokazać w gabinecie protetycznym. Kolejnym krokiem jest wybór aparatu słuchowego. Dyplomowany protetyk słuchu to personel, który pomoże dobrać odpowiedni model.

Jeżeli pacjent posiada orzeczenie o niepełnosprawności ma możliwość ubiegać się o dodatkowe wsparcie finansowe ze środków PFRON.

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2024 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą