CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

Rodzaje aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe u dorosłych

Kiedy przychodzi czas na aparaty słuchowe…


Wybierając aparat dopasowany indywidualnie mamy pewność, że sobie pomagamy, a nie zaszkodzimy. W naszym gabinecie proponujemy ten właściwy, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje i potrzeby pacjenta. Zwracamy przede wszystkim uwagę na stan słuchu i stopień rozumienia mowy. Jako gabinet diagnostyczny posiadamy aparaturą za pomocą, której wykrywamy wady słuchu, dokładnie je interpretujemy, a następnie przedstawiamy pacjentowi wyniki.

Aparaty zauszne

  • Typu RIC/RITE (najmniejsze aparaty zauszne, mogą być stosowane przy różnych ubytkach słuchu od lekkiego do głębokiego.)
  • Na otwarte dopasowanie ( zaletą tego typu aparatów jest mało widoczny dźwiękowód, który czyni cały aparat subtelnym i niemal niewidocznym na uchu.)
  • Klasyczne (Zalecane dzieciom i osobą starszym. Dźwięk dostaje się do kanału usznego przez indywidualnie dopasowaną wkładkę uszną, którą można zamówić w naszym gabinecie. Zaletą tego typu aparatów jest szerokie pole wzmocnienia.)

Duo XS TL 4 Seite10_c

Aparaty wewnątrzuszne

  • CIC (aparaty umieszczane głęboko w kanale słuchowym, wyjmowane za pomocą zamontowanej żyłeczki.)
  • ITC ( Aparaty umieszczane w kanale słuchowym. Ze względu na większą obudowę od aparatów CIC możliwe jest zamontowanie potencjometru głośności lub przycisku zmiany programów.)
  • ITE (aparaty umieszczane w małżowinie usznej. Możliwe jest zamontowanie w nich potencjometru głośności lub/i przycisku zmiany programów.)

Bild1 Innenteil v2Wkładki uszne


Wkładki uszne są elementem aparatu słuchowego zausznego. Dobierane są do głębokości niedosłuchu oraz rodzaju aparatu. Mogą być wykonane w kolorze przeźroczystym, jak również w pełnej palecie barw i ozdób.

Wkładki przeciwwodne zalecane są dla osób mających problemy z uszami po kąpielach w basenie, dla osób z perforacją błony bębenkowej, dla dzieci oczekujących na założenie drenów.

Wkładki akrylowe – twarde

 

Wkładki klasyczne

 

wkładki klasyczne

Life do otwartego dopasowania

 

wkładki life

RIC

Wkładki silikonowe – miękkie

 

Wkładki klasyczne

 

wkładki miękkie

Wkładki przeciwwodne

 

wkładki przeciwwodne

 

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2024 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą