CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

Inhalacje AMSA

inhalacje amsa

Zapalenie ucha środkowego jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt dzieci w gabinecie lekarza.
U niektórych pacjentów występują nawracające ostre zapalenia ucha środkowego lub powtarzają się długotrwałe stany zapalne z płynem wysiękowym lub później gęstym śluzem w jamie bębenkowej.

W naszej Poradni stosowany jest oryginalny francuski inhalator AMSA wytwarzający wibroaerozol (aerozol, którego cząsteczki wprowadzono w drgania) z czynnym lekiem, który podawany jest z cykliczną falą ciśnienia. Ciśnienie to pozwala dotrzeć lekom do zatok przynosowych oraz przez trąbkę Eustachiusza do ucha środkowego. Ta nowoczesna metoda podawania leków wziewnych polega na dostarczaniu drobnych cząsteczek leku bezpośrednio do trąbki słuchowej i zatok. Dzięki temu lek działa szybciej i skuteczniej niż w przypadku tradycyjnych inhalacji . Podczas zabiegu stosuje się specjalny inhalator, który pozwala na precyzyjne dostarczenie leku do miejsc dotkniętych chorobą.

Wskazania do wprowadzenia inhalacji AMSA:

Leczenie objawów: „zatkanego ucha”, szumów usznych pochodzenia trąbkowego, kłujących bólów w uchu, niedosłuchu przewodzeniowego związanego w infekcjami górnych dróg oddechowych i zaburzeniami drożności trąbek słuchowych. Inhalacje AMSA są szczególnie polecane osobom z infekcją ucha środkowego, aby przyspieszyć proces leczenia.

Wspomagająco przy następujących stanach chorobowych

  • Infekcje nosa.
  • Infekcje zatok przynosowych (zwłaszcza nawracające).
  • Zmiany alergiczne – obrzęki małżowin nosowych i tkanek miękkich.
  • Przerost trzeciego migdałka.
  • Nawracające infekcje ucha środkowego, wysiękowe zapalenie ucha środkowego.
  • Niedosłuch przewodzeniowy.

Przebieg leczenia:

  • Leczenie jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne.
  • Inhalacje mogą być wykonywane u dorosłych i dzieci powyżej 4- 5 roku życia potrafiące współpracować z osobą przeprowadzającą badanie.
  • Zalecany czas leczenia: 8-10 inhalacji, 2-3 razy w tygodniu.

Korzyści stosowania inhalacji AMSA w Gorzowie

Jedną z głównych zalet inhalacji AMSA jest jej wysoka skuteczność w leczeniu. Badania wykazały, że inhalacje AMSA są nawet 100 razy skuteczniejsze niż podawanie aerozolu w sposób tradycyjny.

Nasz laryngolog w Gorzowie kładzie szczególny nacisk na indywidualne podejście do każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do inhalacji AMSA w Gorzowie dokładnie analizujemy stan zdrowia pacjenta oraz dobieramy odpowiedni lek. Dzięki temu zabieg jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań każdej osoby, co przekłada się na jeszcze większą skuteczność terapii.

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2024 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą