CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

Kiedy przychodzi czas na aparat słuchowy…?


Kiedy przychodzi czas na aparat słuchowy…?

Słyszenie jest jednym z najważniejszych zmysłów. Dzięki niemu dzieci uczą się mówić, czytać, porozumiewać z otoczeniem oraz reagować na sygnały zagrożenia.

Słuch pozwala nam również docenić bogactwo muzyki. Nadrzędną funkcją układu słuchowego jest słyszenie jednego dźwięku na tle innych.

Pojawienie się nawet najmniejszego niedosłuchu może spowodować kłopoty ze zrozumieniem, szczególnie, jeżeli przebywamy w hałasie. W procesie słyszenia równie ważna jest zdolność lokalizacji źródła dźwięku.

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że gorzej słyszymy. Wada rośnie pomalutku, niezauważalnie, całymi miesiącami, a często rodzina i znajomi przyzwyczajając się do tego stanu, mówią głośniej. Słuch jest bardzo delikatny. Odradzamy dobieranie i kupowanie aparatów na targowiskach i w supermarketach. Tanie rozwiązania wybierane na własną rękę bardzo często prowadzą wyłącznie do pogłębienia wady. Tylko sprzęt wybrany na podstawie badania słuchu u protetyka słuchu, da gwarancję jakości i oczekiwany efekt.

Obecnie na rynku dostępna jest cała paleta modeli aparatów. Małe wewnątrzuszne aparaty o różnym wzmocnieniu, małe zauszne – dyskretne rozwiązania oraz zauszne o różnej wielkości. W naszym gabinecie proponujemy ten właściwy, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje i potrzeby pacjenta. Zwracamy przede wszystkim uwagę na stan słuchu i stopień rozumienia mowy.

Jako gabinet diagnostyczny posiadamy aparaturą za pomocą, której wykrywamy wady słuchu, dokładnie je interpretujemy, a następnie jasno i klarownie przedstawiamy pacjentowi wyniki.
Wybierając aparat dopasowany indywidualnie mamy pewność, że sobie pomagamy, a nie zaszkodzimy.

Aby bezbłędnie ustalić, skąd pochodzi słyszany dźwięk, mózg potrzebuje bodźców z obojga uszu. U osób z obustronnym niedosłuchem zachowanie tych zdolności jest możliwe poprzez założenie aparatów słuchowych. Różnicowanie dźwięków obojgiem uszu umożliwia zdecydowaną poprawę słyszenia tego, co jest potrzebne. Przede wszystkim dwa aparaty odtwarzają naturalne funkcje słyszenia, do których należy lokalizacja źródła dźwięku.

Bywa i tak, że zamiast jednego aparatu z najwyższej półki lepszy efekt osiągamy zastosując dwa nieco tańsze aparaty. Wiele osób zwleka z zakupem aparatu z obawy przed ceną zakupu. Aparaty słuchowe refundowane mogą być,ponieważ należą do grupy środków ortopedycznych i są dofinansowywane przy zakupie ze środków Narodowego Funduszy Zdrowia i Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Osoby, które potrzebują aparatu słuchowego zapraszamy do kontaktu z nami. Pomożemy w wyborze aparatu i uzyskaniu dofinansowania.

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2024 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą