CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

Regularne badania słuchu u dzieci i dorosłych


Regularne badania słuchu u dzieci i dorosłych

Regularne badania słuchu są istotne zarówno u dzieci, jak i dorosłych, ponieważ pomagają we wczesnym wykrywaniu problemów ze słuchem. Zatem jak często powinniśmy badać słuch?

Badanie słuchu u dzieci

W Polsce większość noworodków przechodzi badanie słuchu przed wypisem ze szpitala lub w ciągu pierwszych kilku tygodni życia. To badanie pozwala wykryć wrodzone wady słuchu. Dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym również powinny poddawać się badaniom słuchu. Pozwala to na wczesne wykrycie problemów ze słuchem, które mogą wpływać na funkcjonowanie w grupie rówieśników. W poradni laryngolog dziecięcy z Gorzowa lub audiolog zaleca regularne wykonywanie badań słuchu w okresie rozwoju dziecka, zwłaszcza jeśli istnieją podejrzenia lub obserwacje wskazujące na problemy ze słuchem. Dyplomowany protetyk słuchu może podpowiedzieć jakie badanie słuchu jest adekwatne do wieku i możliwości dziecka.

Jak często wykonywać badanie słuchu u dorosłych?

Nie istnieje jednolity standard dotyczący częstotliwości badań słuchu u dorosłych. Zaleca się jednak przeprowadzanie badań słuchu co roku, zwłaszcza po osiągnięciu wieku 50 lat, ponieważ wiele problemów ze słuchem zaczyna się pojawiać w miarę starzenia. Jeśli zauważysz u siebie objawy problemów ze słuchem, takie jak trudności w rozumieniu mowy w hałaśliwym środowisku czy przed telewizorem, szumy w uszach lub uczucie zatkania uszu, powinieneś natychmiast skonsultować się z laryngologiem. Osoby pracujące w hałaśliwym środowisku pracy narażone są na uszkodzenia słuchu spowodowane dźwiękiem o dużym natężeniu. Należy pamiętać o systematycznym używaniu ochronników słuchu oraz badaniach przesiewowych słuchu.

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2024 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą