CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

Usg zatok – Gorzów

usg zatok

Kto nie miał problemów z zatokami? To tak powszechny problem. Każdemu kojarzy się z badaniami RTG. W Poradni Otolaryngologicznej Cedis-Med można wykonać badanie usg zatok, które jest badaniem bezpieczniejszym dla pacjenta. USG zatok jest badaniem nieinwazyjnym, co oznacza, że nie wymaga wprowadzenia żadnych narzędzi do organizmu pacjenta. Jest to szczególnie istotne w przypadku diagnostyki dzieci, u których metody inwazyjne mogą być bardziej stresujące i obarczone ryzykiem powikłań. Ponadto, badanie USG zatok jest szybkie i łatwo dostępne, dzięki czemu można je wykonać w gabinecie laryngologicznym podczas jednej wizyty.

Badanie wykonujemy na aparacie SinusUltra, fińskiej firmy EntLab, który przeznaczony jest do wykrywania stanów zapalnych w zatokach szczękowych i czołowych. Podczas badania wykorzystywane są fale ultradźwiękowe o częstotliwości 3 MHz, które doskonale przenikają przez kości i tkanki miękkie, natomiast tłumione są przez powietrze.

Ultradźwięki wysyłane są w kierunku tylnej ściany zatoki, a odbite fale prezentowane są na wyświetlaczu. W zdrowej, wypełnionej powietrzem zatoce, fala ultradźwiękowa odbija się od jej ściany przedniej. W przypadku chorej zatoki, wypełnionej płynem, ultradźwięki odbijają się od jej tylnej ściany. Badanie USG to skuteczna metoda w diagnostyce zatok szczękowych i czołowych, jest szybka, bezpieczna i efektywna. Oprogramowanie automatycznie ocenia zarejestrowany sygnał i wyświetla po zakończeniu badania wynik w formie czytelnych komunikatów AIR (powietrze), FLUID (płyn) lub CYST (cysta).

Przesłanki do wykonania USG zatok w Gorzowie

USG zatok przynosowych może być pomocne w diagnozowaniu różnych schorzeń i stanów zapalnych. Jednym z najczęstszych powodów wykonywania USG zatok są przewlekłe infekcje górnych dróg oddechowych. Objawy takie jak katar, ból głowy, uczucie ciśnienia czy ból w okolicy twarzy mogą sugerować obecność stanu zapalnego w obrębie zatok przynosowych. Jeśli leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów, laryngolog w Gorzowie skieruje na USG zatok w celu dokładniejszej oceny stanu tych struktur.

USG zatok pozwala na szybką i nieinwazyjną diagnostykę, która może potwierdzić obecność płynu w zatokach i wskazać dalsze kroki leczenia.

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2024 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą