CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

USG zatok

Kto nie miał problemów z zatokami? To tak powszechny problem. Każdemu kojarzy się z badaniami RTG. W Poradni Otolaryngologicznej Cedis-Med można wykonać badanie usg zatok, które jest badaniem bezpieczniejszym dla pacjenta.

Badanie wykonujemy na aparacie SinusUltra, fińskiej firmy EntLab, który przeznaczony jest do wykrywania stanów zapalnych w zatokach szczękowych i czołowych. Podczas badania wykorzystywane są fale ultradźwiękowe o częstotliwości 3 MHz, które doskonale przenikają przez kości i tkanki miękkie, natomiast tłumione są przez powietrze.

Ultradźwięki wysyłane są w kierunku tylnej ściany zatoki, a odbite fale prezentowane są na wyświetlaczu. W zdrowej, wypełnionej powietrzem zatoce, fala ultradźwiękowa odbija się od jej ściany przedniej. W przypadku chorej zatoki, wypełnionej płynem, ultradźwięki odbijają się od jej tylnej ściany. Badanie USG to skuteczna metoda w diagnostyce zatok szczękowych i czołowych, jest szybka, bezpieczna i efektywna. Oprogramowanie automatycznie ocenia zarejestrowany sygnał i wyświetla po zakończeniu badania wynik w formie czytelnych komunikatów AIR (powietrze), FLUID (płyn) lub CYST (cysta).

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2023 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA