CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

Zakup aparatu słuchowego w gabinecie czy w internecie?


Zakup aparatu słuchowego w gabinecie czy w internecie?

Zakup aparatu słuchowego to ważna decyzja, która zależy od wielu czynników, w tym indywidualnych potrzeb i preferencji. Kupno aparatu słuchowego w gabinecie protetycznym, a przez internet to bardzo duża różnica. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, gdy zastanawiasz się, czy kupić aparat słuchowy w gabinecie protetycznym, czy online.

Zakup aparatu słuchowego przez internet

Zakup przez internet wydaje się być wygodny, ponieważ może być wykonany z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. W internecie jest dostępna szeroka oferta różnych marek i modeli aparatów słuchowych. Odsprzedawane są modele wcześniej już używane przez inne osoby. Zatem kusząca staje się cena. Zakupy online pozwalają na zachowanie prywatności, co dla niektórych może być ważne. Kupując online, nie ma jednak możliwości skonsultowania się z protetykiem słuchu w czasie rzeczywistym, co jest istotne przy doborze odpowiedniego aparatu słuchowego. 

Stacjonarny punkt protetyczny a zakup aparatu słuchowego

Oferując aparaty słuchowe na NFZ w Gorzowie, podpowiadamy, że w gabinecie protetycznym można uzyskać konsultację i wsparcie dyplomowanego protetyka słuchu, który pomoże dobrać odpowiedni aparat słuchowy do indywidualnych potrzeb. Protetyk słuchu przeprowadzi  testy słuchu, co pozwali na precyzyjne dostosowanie aparatu do stopnia utraty słuchu. Pokaże jak prawidłowo użytkować aparaty.  Aparat zakupiony w gabinecie można dostosować do zmieniających się potrzeb. Zatem wizyty po zakupie również są konieczne. Aparaty słuchowe dopasowane przez protetyka słuchu mogą być refundowane ze środków NFZ oraz PFRON. Po zakupie aparatu słuchowego pozostaje się pod opieką dyplomowane protetyka słuchu, który pomoże w każdym nawet małym problemie związanym z ich użytkowaniem. Drobne wymiany, ewentualne naprawy i konserwację wykona na miejscu. Zakupione aparaty podlegają gwarancji producenta, a o kontakt z nim nie trzeba się martwić w przypadku poważniejszej awarii. Wystarczy aparat słuchowy dostarczyć do punktu protetycznego, w którym był zakupiony, a protetyk wyśle do producenta. 

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2024 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą