CEDIS - MED Centrum diagnostyki słuchu

Zapalenie ucha u dziecka


Zapalenie ucha u dziecka

Zapalenie ucha środkowego jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt dzieci w gabinecie lekarza. Najczęściej występuje jesienią i zimą.

Zazwyczaj zaczyna się zaraz po lub jeszcze w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych. Trąbka słuchowa, która łączy ucho środkowe z górną częścią gardła jest u dzieci wyjątkowo krótka i ułożona poziomo, co sprzyja rozprzestrzenianiu się wzdłuż niej zakażeń. Powstały obrzęk może przyczyniać się do zalegania wydzieliny w uchu środkowym.

W przypadku stwierdzenia zmian wysiękowych w uchu środkowym zalecane jest leczenie farmakologiczne tj. leki przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, mukolityczne czy przeciwalergiczne. Należy również włączyć udrażnianie trąbek słuchowych (np. przedmuchiwanie metodą Politzera, wibraerozole z mukolitykami).

Zastosowanie wibroaerozolu (aerozol, którego cząsteczki wprowadzono w drgania) z czynnym lekiem, który dodatkowo podawany jest z cykliczną falą ciśnienia nazywa się inhalacjami AMSA. Ciśnienie to pozwala dotrzeć lekom do zatok przynosowych oraz przez trąbkę Eustachiusza do ucha środkowego.

W wielu przypadkach takie leczenie jest alternatywą dla leczenia zabiegowego np. założenia drenów do uszu.

Telefony do rejestracji: 95 735 21 41 95 30 30 206

Gabinety przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

© 2010 - 2024 Cedis-med. Realizacja strony: Inaton.

Zapisz się na wizytę

REJESTRACJA
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą